Jak wybrać pierwszy gadżet erotyczny ? Poradnik

W tym wpisie podzielę się moimi sugestiami jak wybrać pierwszy gadżet erotyczny. Styczeń sprzyja nowym pomysłom i zmianom. Jeżeli w ramach postanowień noworocznych znalazło się urozmaicenie życia erotycznego, to zapraszam do przewodnika dla początkujących. Jeden z poprzednich wpisów dotyczył najważniejszej chyba kwestii, mianowicie motywów używania gadżetów erotycznych.

Od czego zacząć poszukiwanie pierwszego gadżetu erotycznego?

Jeżeli już wiemy, że chcemy mieć zabawkę, pojawia się kwestia jaką. Można wybierać na różne sposoby. Można buszować w sieci czytając i oglądając opisy i recenzje gadżetów. Jednak w sieci jest wszystko, w tym bzdury i informacje mało rzetelne. Wspaniale by było mieć informacje z pierwszej ręki od zaprzyjaźnionej osoby, otrzaskanej z tematem, ale nawet najbliżsi przyjaciele czasem na takie tematy krępują się rozmawiać. Warto przejść się do renomowanego sklepu z akcesoriami erotycznymi, na początek pozwiedzać. Nie trzeba nastawiać się na zakup pierwszego dnia. Personel w takich sklepach jest doskonale przygotowany do udzielania informacji i porad, a także życzliwy i dyskretny. Nieocenioną zaletą jest możliwość wzięcia zabawki do ręki, poczucia, jak działa, dotknięcia materiału i obejrzenia wykończenia.

Twoje doświadczenia seksualne a pierwszy gadżet erotyczny

Jeżeli masz jakieś doświadczenie seksualne, masz też zapewne ogólne wrażenia, co Ci sprawia przyjemność. Wtedy szukasz gadżetu, który oferuje podobny sposób stymulacji do optymalnego. Jeżeli debiutujesz seksualnie albo nie natrafiłaś/eś na swoje woow, jest trochę trudniej, bo szukasz w ciemno. Gadżet erotyczny należy wybierać z puli przeznaczonej dla twojej anatomii. Twoje narządy płciowe mogą mieć gdzieś kim się czujesz w głębi duszy, więc stymuluj je akcesoriami przeznaczonymi dla nich. W profesjonalnym sklepie nie zszokujesz nikogo szukając stymulatora łechtaczki mając brodę jak kanadyjski drwal.

Sugeruję określić rodzaj stymulacji, jakiego chcemy spróbować i wybrać na początek gadżet erotyczny, który oferuje ten wybrany rodzaj bodźców, maksymalnie dwa. Nie wybieraj zabawek uniwersalnych, z milionem funkcji i skomplikowaną obsługą. Weź coś, co wygląda przyjaźnie i jest proste w obsłudze. Naucz się chodzić, zanim zaczniesz biegać.

Jeżeli upatrzysz już wymarzoną zabawkę:

  • daj sobie czas
  • poczytaj możliwie dużo recenzji i opinii klientów
  • porozmawiaj kilka razy z doradcą w sex shopie
  • sprawdź tester
  • posłuchaj, jak głośny jest gadżet
  • spróbuj go włączyć i wyłączyć z zamkniętymi oczami
Pierwszy gadżet erotyczny warto wybrać ze silikonu medycznego.

Jakość pierwszego gadżetu erotycznego

Co do jakości i parametrów technicznych – nie wybieraj zabawki z najniższej ani najwyższej półki. Bardzo niska cena może iść w parze z niską jakością, szczególnie kiepskimi materiałami i wykończeniem. Nie ryzykuj. Operujesz gadżetem w unerwionej okolicy, w której skóra jest cienka a przez błonę śluzową wiele substancji przenika z łatwością. Gadżet powinien być wykonany z materiału nieporowatego łatwo poddającego sanityzacji (inaczej dezynfekcji). Rekomenduję silikon lub ABS. Bardzo miłe wrażenie robią akcesoria żelowe, ale trzeba je uważnie obejrzeć. Niskiej jakości żel będzie sączył oleistą substancję, będzie nieładnie pachniał i będzie lepki. Żel jest również porowaty, czyli trudno go porządnie zdezynfekować. Jeśli zabawka ma działać na prąd (a nie na napęd ręczny) warto wybrać wersję ładowaną a nie na baterie i upewnić się, czy można używać go w wodzie.

Niska jakość taniego gadżetu przełoży się także na jego kiepskie działanie, a to zniechęci do dalszego korzystania z zabawek. Nie taki jest cel. Nie ma też sensu kupować na początek drogiego bardzo reklamowanego wymyślnego gadżetu bardzo renomowanej firmy. Jeżeli jego działanie będzie nietrafione, to wydasz niepotrzebnie wyższą kwotę niż to konieczne. Niektóre marki też słono liczą sobie za logo, nie tylko za jakość, warto więc nieco się rozeznać w branży.

Jak dopasować pierwszy gadżet erotyczny?

Do zakupu gadżetu erotycznego proponuję podejść jak do kupna butów. W miarę możności należy wybrać porządne, trwałe, wygodne obuwie wykonane z dobrej jakości materiału, ale niekoniecznie najnowszy krzyk mody marki luksusowej. Takie same kryteria można zastosować do zakupu zabawek dla dorosłych.

Dobrym wyborem na początek będzie coś Satisfyera lub Pretty Love. Obie marki mają akcesoria dla męskiej i damskiej anatomii oraz uniwersalne. Przyzwoity gadżet, masażer łechtaczki, masażer typu wand lub masturbator można kupić w kwocie między 200zł a 400zł. Jeśli to cena zbyt wygórowana, proponuję poczatować na promocje, obniżki lub wyprzedaże.

Kiedy już upewnisz się, że jakiś rodzaj bodźców jest Twoim pewniakiem orgazmowym, możesz pomyśleć o poszerzeniu kolekcji o droższe i bardziej skomplikowane akcesoria.

Pierwszy gadżet erotyczny to krok do przyjemności

Jeżeli już zaprzyjaźnisz się ze swoim pierwszym gadżetem erotycznym, dalej będzie z górki. Kiedy wiesz, co Ci odpowiada, możesz wybrać kolejny gadżet, oferujący ulubioną stymulację na wyższym poziomie lub wzbogaconą o inne bodźce (np. Satisfyer Pro 3, stymulacja falami powietrza i wibracje w jednymsprawdź recenzję). Możesz spróbować innych bodźców, np. pulsatora lub wibratora analnego.

Możesz uznać, że pierwszy wybór jest najlepszy i pozostać wierny/a swojemu pierwszemu gadżetowi. Zachęcam jednak do eksperymentów w swoim tempie, ponieważ nie wiadomo, jakie fajerwerki kryją się w innych zabawkach.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x