Jak czyścić gadżety erotyczne? Ranking najlepszych metod!

“Pytania zadawane w seks shopie”

Sklep Centrum Erotyki w Poznaniu opracował kolejne pytania w ramach cyklu ” Pytania zadawane w seks shopie”

“Jak czyścić gadżety erotyczne ?”

To pytanie pada najczęściej podczas zakupu . Wbrew pozoru prosta czynność, a jednak wielu z Was ma wątpliwości. Postaramy się je rozwiać .

Większość gadżetów wykonanych z silikonu, plastiku(abs), szkła, lateksu lub metalu można myć ciepłą wodą z mydłem lub płynem do higieny intymnej .
Po umyciu należy spryskać płynem antybakteryjnym przeznaczonym specjalnie do 20160115_135131_Annegadżetów erotycznych (dostępnym w każdym naszym sklepie) . Taki płyn da maksimum pewności ,że nasz gadżet jest odpowiednio zdezynfekowany .

Jeśli producent nie zaleca także nie polecamy wyparzać lub wygotowywać zabawek, gdyż mogą pojawić się odkształcenia oraz zniszczenia. Wszelkie substancje z alkoholem lub etanolem również mogą uszkodzić nieodwracalnie gadżet .

Po umyciu dokładnie wysusz zabawkę zanim ją schowasz. Najlepiej przechowuj je w suchym i ciemnym miejscu.

Jeśli nie masz pudełka lub worka do przechowywania, możesz nabyć u nas specjalne etui zaprojektowane dla gadżetów erotycznych.

Rodzaj lubrykantu również ma wpływ na żywotność zabawek, o rodzajach żeli pisaliśmy 20160115_142952_Annetutaj: https://www.blog.centrumerotyki.com.pl/zele-i-lubrykanty-och-ach/

To przepis aby zachować swoje zabawki w czystości i tym samym przedłużyć ich żywot.

Niezależnie od tego czy jest to wibrator, kulki gejszy lub zatyczka analna polecamy czyścić gadżety zawsze przed i po użyciu .

Ważne aby podczas czyszczenia zwrócić uwagę na mechanizmy, kable lub wkłady wibrujące. Należy unikać ich kontaktu z wodą. Jeśli zauważysz odkształcenia,  zmianę koloru lub zabawka zacznie się nagrzewać podczas zabawy niestety to oznacza, że nie nadaje się już do użytku.

Przy wyborze gadżetów zwróć uwagę na to z jakiego materiału są wykonane, aby można było je łatwo czyścić.

* Najłatwiejsze do czyszczenia : – silikon -plastik(ABS) – szkło – stal/metal
** Łatwe do czyszczenia : – elastomer – cyber skóra (SuperSkin)
*** Trudne do czyszczenia : – lateks – masa żelowa

Jeśli macie pytanie odnośnie czyszczenia swoich zabawek zapraszamy do kontaktu .

Zapraszamy na naszą stronę sex shop online www.centrumerotyki.com.pl!