Lubrykanty i żele intymne

Lubrykanty i żele intymne to obowiązkowa pozycja w kosmetyczce erotycznej. Posiadają doskonałe właściwości nawilżające, ale również poprawiają jakość stosunków seksualnych. Niezwykle przydatne są podczas używania gadżetów erotycznych. Poznaj ich rodzaje oraz zastosowania.

Czy lubrykanty i żele intymne są niezbędne?

Natura wyposażyła nas we własne nawilżenie. Śluz wydzielany w stanie podniecenia przez pochwę i główkę penisa, który ma za zadanie zmniejszenie tarcia podczas stosunku. Oprócz tego mamy zawsze ślinę. Więc teoretycznie żele nawilżające wydają się być fanaberią. Teoretycznie.

Z powodu menopauzy i andropauzy, chorób, niewłaściwej diety, zabiegów ginekologicznych, leków czy też zwykłego stresu może wystąpić trwała lub tymczasowa suchość w pochwie i na penisie. Taka suchość uniemożliwia pochwie odpowiednie rozluźnienie i zamiast przyjemnego pocierania odczuwany jest ból. Bez odpowiedniego nawilżenia członka niemożliwe jest bezbolesne zsunięcie skórki, odkrywając żołądź. Przez suchość stosunek jest dla obu stron bardzo nieprzyjemny.

Żel z kwasem hialuronowym Yes For Love

Żel z kwasem hialuronowym Yes For Love

Gadżety erotyczne i żele intymne

Należy również pamiętać o prostym fakcie, że zabawki erotycznie nie mają własnego nawilżenia i w zależności od kształtu, faktury i materiału z którego zostały zrobione mogą wymagać większej lub mniejszej ilości lubrykantu. Podczas używania gadżetów erotycznych tarcie jest zdecydowanie większe niż podczas tradycyjnego stosunku, dlatego zawsze warto mieć pod ręką żel intymny.

Żele intymne a masturbacja

Idąc tym tropem, żele nawilżające mogą umilić nam masturbację, dodając odpowiedniego poślizgu naszym palcom i dłonią. Lubrykant może również zwiększyć doznania i sprawić, że każdy dotyk będzie mocniej odczuwany.

Zabawy analne wymagają użycia lubrykantów i żeli intymnych

Podczas stosunku analnego należy koniecznie użyć środka poślizgowego, inaczej ryzykujemy otarciem lub nawet uszkodzeniem delikatnej tkanki wewnątrz i wokół odbytu. Niezależnie czy używamy zabawki analnej czy kochamy się z partnerem, żel jest koniecznością, ponieważ odbyt sam się nie nawilża.

Żel analny Yes for Love

Żel analny Yes for Love

Gdzie kupić profesjonalne lubrykanty i żele intymne?

W sklepach erotycznych takich jak Sex shop Centrum Erotyki znajdziesz najwyższej jakości produkty do nawilżania miejsc intymnych. Oferta tego działu jest niezwykle obszerna, ponieważ każdy powinien znaleźć produkt dopasowany do swoich preferencji. Idealny żel to taki, który nie uczula, nie klei się oraz zapewnia długotrwałe nawilżenie i poślizg. Warto zasięgnąć porady sprzedawcy i przedstawić swoje przeciwskazania, ponieważ niektóre składniki żeli mogą powodować nieprzyjemne skutki. Doradca dobierze żel pod indywidualne preferencje. Bez obaw sięgaj po żele z naturalnym składem, ale także z właściwościami łagodzącymi.

Rodzaje lubrykantów i żeli intymnych

Żel wodny

Klasyk – lubrykant oparty na bazie wody. Jego zaletą jest to, że jest neutralny dla skóry, rozpuszczalny w wodzie (więc zmywa się jak z płatka), nie klei się jak inne żele i jest w stu procentach bezpieczny dla zabawek i prezerwatyw. Minusem jest to, że z czasem się wchłania, więc trzeba go co jakiś czas zaaplikować ponownie. Kompatybilny z wszystkimi materiałami z których wykonane są zabawki erotyczne. Wśród żeli wodnych znajdziesz również poniższe propozycje:

  • Żele smakowe: To takie, które mają w swoim składzie smak i aromat. Oferta smaków jest oszałamiająca, od truskawek po karmel. Mogą pomóc przełamać niechęć do seksu oralnego.
  • Żele rozgrzewające: Mają w swoim składzie środki wywołujące uczucie ciepła (np. pieprz czy cynamon). Mogą jednak być nieprzyjemne dla osób cierpiących na alergię lub nadwrażliwość skóry.
  • Żele chłodzące: Analogiczne do żeli rozgrzewających, mają w swoim składzie najczęściej mentol.
  • Żele analne: Zawierają składniki lekko rozluźniające i niwelują ból podczas zabaw analnych. Pomagają odpowiednio się rozluźnić podczas stosunku analnego.

Żel silikonowy

Żele na bazie silikonu wydają się w bardziej „tłuste” w stosunku do tych wodnych, są gęstsze i nie wysuszają się tak szybko. Można nimi wykonać masaż całego ciała, jak również użyć gdy kochamy się w wodzie (prysznic, wanna). Ich głównym plusem jest gęstość i wydajność. Nie poleca się ich jednak do użytku z zabawkami wykonanymi z silikonu, gdyż mogą źle wpłynąć na ich powierzchnię. Prosta zasada – pamiętaj chemiku mody nie mieszaj silikonu z silikonem. Można go swobodnie aplikować na zabawki metalowe i szklane.

Lubrykanty na bazie olejów

Wazelina, oliwka dla dzieci i tym podobne. Nie używaj ich! Rozpuszczają lateks, więc nie nadają się do użytku z prezerwatywą. Źle wpływają na środowisko pochwy, więc nie używaj ich do penetracji, inaczej ryzykujesz infekcją. O analu tez zapomnij – powodują pieczenie i swędzenie okolic odbytu i zwieracza. O smarowaniu zabawek tez zapomnij. Najlepiej używaj ich zgodnie z przeznaczeniem – zewnętrznie, do nawilżania skóry i masażu. Jedyne do czego się nadają to nadanie odpowiedniego poślizgu przy masturbacji panów. Należy jednak niezwłocznie się umyć po zabawie.

Istnieją również inne rodzaje żeli, na przykład żele hybrydowe (będące kremowym połączeniem żeli wodnych i silikonowych), żele z dodatkiem feromonów, żele organiczne (oparte na naturalnych składnikach, w 100% przyjazne środowisku), żele obkurczające (wpływające na ciasność pochwy), żele stymulujące (wpływające na wrażliwość miejsc intymnych poprzez pobudzanie krążenia).

Nawet jeśli nie używamy zabawek i nie mamy problemów z suchością naszych miejsc intymnych, warto choć raz wpuścić do naszego życia erotycznego lubrykanty. Eksperymentując z nimi możemy dowiedzieć się czegoś nowego o naszych upodobaniach i odczuciach. Po za tym, kto nie lubi poeksperymentować w łóżku?