Tajniki Masażu

Trudno umieścić masaż w jakichś sztywnych ramach. Może być on czysto leczniczy, wykonany przez osobę odpowiednio do niego wykwalifikowaną, mający na celu uwolnienie nas od jakiejś nieprzyjemnej dolegliwości, najczęściej związanej z plecami i kręgosłupem. Wysoko wykwalifikowany kręgarz łączy w sobie lekarza i masażystę.

Masaż może być również doświadczeniem czysto duchowym, na przykład masaż Shiatsu, mający nas odprężyć i uwolnić od stresu. Towarzyszy mu cały ceremoniał obejmujący odpowiednią muzykę, zapachy czy doznania, jak jest w przypadku masażu aromaterapeutycznego, tajskiego czy z wykorzystaniem rozgrzanych kamieni.

Masaż jest nie tylko zabiegiem leczniczym lub relaksacyjnym. Jego najprzyjemniejszym przeznaczeniem może być zacieśnianie więzi między dwojgiem ludzi. Nie musi się koniecznie wiązać z erotyką, choć jako forma gry wstępnej sprawdza się bajecznie.

Delikatne muśnięcia, lub mocniejsze uciskanie to niezawodny środek przekazania drugiej osobie jak bardzo się o nią troszczymy. To my najlepiej znamy ciało partnera i jego potrzeby. I to my wiemy jak wywołać pożądaną przez nas reakcję…

Ten czas należy w szczególności celebrować. Pośpiech jest niewskazany, wręcz katastrofalny w skutkach. Pozwólmy sobie na odcięcie się od reszty świata na tę godzinkę. Wyłączmy telefon, zgaśmy telewizor, puśćmy relaksującą muzykę (z płyty! Radio ze swoimi reklamami i serwisami informacyjnymi psuje atmosferę!). Popracujmy nad oświetleniem i zapachem, kilka kropli olejku eterycznego w kominku zapachowym lub nawilżaczu powietrza może zdziałać cuda.

Wieczory we dwoje nie obejdą się bez odpowiedniego poślizgu. Olejki do masażu nie są koniecznością, acz dodają zabawie pikanterii. Na rynku istnieje szeroka gama olejków do masażu erotycznego lub czysto terapeutycznego. Organiczne, zapachowe, rozgrzewające, aromaterapeutyczne – jest w czym wybierać.

Szczególnie warte polecenia są olejki jadalne, dzięki którym do technik masażu możemy dodać usta czy język.

Masaż należy zacząć od głowy, stopniowo przesuwając się ku dołowi. Oprócz oczywistych miejsc erogennych takich jak piersi, sutki, pośladki czy genitalia, należny uwagę poświęcić miejscom o których zwyczajowo nie myślimy jako o seksownych.

Takimi miejscami są: szyja, ramiona, kręgosłup, wewnętrzne strony ud i stopy. O te ostatnie w szczególności powinniśmy zadbać, wplatając w miłosną grę elementy refleksologii. Wprawne dłonie kochanka potrafią uwolnić stopy i nogi od całodziennego stresu i obciążenia.

Zanim zaaplikujemy olejek na skórę, należy go0 chwilę ogrzać w dłoniach, sprowadzając do temperatury ciała. Masujemy powolnymi, kolistymi ruchami, ugniatając delikatnie szczególnie spięte mięśnie. Rytmiczne uderzanie bokiem dłoni przeznaczamy na rozmasowywanie pleców i kończyn. Możemy również lekko “podszczypywać” skórę.

Akcesoriów do masażu istnieje szeroka gama: od miniaturowych “rózg” po kulki czy obrotowe radełka. Ostatnio modne są ceramiczne “kamienie” do masażu na ciepło. Toczenie gładkiego, rozgrzanego kamienia po skórze skutecznie wspomaga cyrkulację krwi bez podnoszenia jej ciśnienia.

Jeśli znudziły nam się tradycyjne olejki do masażu, możemy spróbować świec. W przeciwieństwie do tradycyjnych świec, są wykonana nie z parafiny ale utwardzonych olejków o niskiej temperaturze topnienia. Dzięki czemu, możemy połączyć grę światłem, zapachem (świeczka wydziela przyjemna woń przy spalaniu) i temperaturą – świeca rozpuszcza się w delikatnie podgrzany olejek.

Obecnie na naszym rynku są dostępne kosmetyki do masażu erotycznego takich firm jak Shunga, Kamasutra, Swede czy Love Yourself – z niemieckiej firmy Fun Factory.

Ich ofertę przedstawiamy tutaj: http://www.centrumerotyki.com.pl/pl,category,218,0,olejki-do-masazu

Polecamy również naszą ofertę świec: http://www.centrumerotyki.com.pl/pl,category,219,0,swiece-do-masazu

Kwaśna Landrynka