Recenzja korka analnego Ceramix

Zawsze podchodzę entuzjastycznie do produktów firmy Pipedream. Ten amerykański producent stawia na efektywnie wizualne, bezpieczne w użyciu i fantazyjne w swoim dizajnie gadżety.

Ich linia Ceramix od razu nasunęła mi skojarzenia i ich bestsellerową kolekcją Icicles – zabawek wykonanych z hipoalergicznego szkła. Osobiście mam dużą słabość do wszelkich akcesoriów i gadżetów wykonanych z ekologicznych, trwałych materiałów. Dilda i wibratory ze szkła czy stali chirurgicznej mogą służyć całe życie, nie wspominając tym, że są pięknym bibelotem idealnie lezącym w dłoni.

Ceramix to linia stworzona z przyjaznych środowisku i ciału materiałów: ceramiki pokrytej emalią. Oba materiały nadają się w stu procentach do recyklingu, ponadto emalia użyta do nadania zabawkom koloru i gładkości jest tą samą emalią używaną w przemyśle jubilerskim. Elegancja, trwałość i bezpieczeństwo w jednym!

Model który mi zaproponowano do zrecenzowania to No 3 – niepozorne dildo-korek nasuwający skojarzenia z flamingiem.

Opakowanie

pd4903-00_01To, co zawsze podoba mi się w produktach Pipedream to możliwość podejrzenia wybranego modelu bez konieczności otwierania opakowania. Wystarczy  odgiąć klapkę z przodu opakowania aby naszym oczom ukazał się wybrany model. Na wewnętrznej stronie klapki widnieje opis produktu z instrukcją użytkowania. Niestety, jedynie w języku angielskim.

Sama zabawka spoczywa bezpiecznie w piankowej formie, w której może być bezpiecznie przechowywana.

Wykonanie

pd4903-00_3DNumer trzy idealnie leży w dłoni. Jest gładki i śliski, bez żadnych rowków czy porów. Dzięki pokryciu w całości emalią jest nie tylko lśniący i gładki, ale również łatwy w utrzymaniu w czystości i przyjazny alergikom. Można go postawić na spodzie, nie przewróci się. Od spodu widnieje solidny silikonowy korek, gdyż zabawka jest w środku pusta, ale o tym niebawem.

Długość to około 14 cm. Średnica w najszerszym punkcie to 3,5 cm. Przy czym waży niecałe 100 gramów.

Dzięki prostocie wykonania przypadnie do gustu zarówno paniom jak i panom. I tak jak cała linia Ceramix, No 3 jest elegancki i dyskretny.

Praca

pd4903-00_03Wspomniałam już że No 3 jest w środku pusty i zabezpieczony silikonowym korkiem. Dzięki temu idealnie nadaje się do temperature play – zabaw temperaturą. Można go napełnić ciepłą lub zimną wodą (niezalecane jest wlewanie wody o innej temperaturze niż tej z kranu). Zabawka rozgrzewa lub schładza się niemalże natychmiast i  utrzymuje temperaturę do 20 minut!

Co do zastosowania, jego kształt nadaje się do stymulacji zarówno analnej jak i waginalnej. Jego łagodne krzywizny dostosowane są do kobiecego punktu G (górna ściana pochwy) jaki i punktu P (dolna ściana pochwy). Jest również wskazany do masażu prostaty u mężczyzn. Dzięki szerszej podstawce pewnie leży w dłoni i nie ryzykujemy jego utknięciem bądź wyślizgnięciem się.

Choć jest z natury śliski i gładki w dotyku, zalecane jest użycie niewielkiej ilości lubrykantu. Do tego celu nadają się zarówno zele silikonowe jak i te na bazie wody. No 3 czyści się dziecinnie łatwo w ciepłej wodzie z mydłem. Można go również myć w zmywarce.

Dzięki braku elektroniki, możemy go zabrać pod prysznic lub do wanny. Powiem – warto. Oprócz funkcji dilda lub korka analnego, Numer 3 nadaje się również jako masażer ciała. Wystarczy wypełnić go ciepłą wodą i sunąć po ciele, najlepiej z dodatkiem olejku do masażu…

Ocena

pd4903-00_04Nigdy nie rozczarowałam się na produktach od Pipedream. Choć nigdy przedtem nie zetknęłam się z zabawkami z ceramiki, Ceramix No 3 przyjemnie (dosłownie) mnie zaskoczył. Jest solidnie wykonany, z powodzeniem może nam służyć przez długie lata, a nawet całe życie!

Wygląda uroczo i dyskretnie, jeśli mamy słabość do eleganckich bibelotów na pewno się z nim zaprzyjaźnimy. Jest łatwy w utrzymaniu w czystości i przechowywaniu. Słowem – ideał jeśli szukamy trwałego i wszechstronnego dilda.

Nie wspominając o jego unikalnych właściwościach chłodząco/rozgrzewających. Tylko ceramika daje nam możliwość podgrzania i – w przeciwieństwie do szkła – długiego utrzymania pożądanej temperatury.

Słowem – No 3 to idealna zabawka dla osób poszukujących alternatywy dla lateksu, cyberskóry czy silikonu. Jest hipoalergiczny, przyjazny środowisku i w bardzo korzystnej cenie. Polecam!

Więcej o tej zabawce znajdziesz tu: http://http://www.centrumerotyki.com.pl/pl,product,3674,ceramix-no-3

Kwaśna Landrynka