Pulsator erotyczny – co to jest i jak go używać?

Szukając dla siebie zabawki erotycznej warto wiedzieć, czym się charakteryzują poszczególne kategorie, dlatego z tego wpisu dowiesz się, co to jest pulsator erotyczny i jak go używać. Niewątpliwie warto poznać ten rodzaj gadżetów erotycznych, ponieważ dzięki innowacyjności, są niezwykle skuteczne i dostarczają mnóstwo przyjemności.

Czym różni się wibrator od pulsatora?

Zazwyczaj o akcesorium erotycznym przeznaczonym dla kobiecej anatomii mówi się potocznie wibrator, ale gdy zapytacie w profesjonalnym sklepie o wibrator pingwinka to na pewno otrzymacie oczekiwany produkt. Wibrator ma jako funkcję podstawową wibracje, czy to w głębi pochwy (zazwyczaj na wysokości punku G) czy też na łechtaczce. Wibratory do punktu G lub prostaty (określane tez jako masażery prostaty) maja często zagięta główkę. Pingwinek i inne zabawki działające na zasadzie ssania lub masaży falą powietrza lub soniczną określane są jako stymulatory łechtaczki.

Jak działa pulsator?

A co w takim razie robią pulsatory? Noooo … pulsują. A dokładnie naśladują ruch frykcyjny zwany tez posuwisto-zwrotnym. To dla tych osób, które osiągają orgazm w wyniku penetracji pochwy lub też po prostu lubią penetrację i poczucie ruchu w pochwie. To niezwykłe wrażenie dostarczają pulsatory, dlatego cieszą się ogromnym powodzeniem wśród kobiet na całym świecie.

Pulsator erotyczny od Fun Factory

W pulsatorach specjalizuje się niemiecka marka Fun Factory, która znana z wysokiej jakości silikonu medycznego i wykonania akcesoriów. Dzięki specjalnej technologii, pulsatory stymulują skutecznie kobiece strefy erogenne. Bardzo miły w dotyku silikon, znak rozpoznawczy producenta, który powoduje, że pulsatory są łatwe do utrzymania w czystości i bezpieczne w użytkowaniu.

Porównanie Pulsatorów Fun Factory: Stronic Surf i Sundaze

Stronic Surf to typowy pulsator. Oferuje ruch posuwisto zwrotny w 7 prędkościach i 3 rytmach.

Sundaze to pulsowibrator, który oferuje ruch posuwisto zwrotny w 10 prędkościach i 4 rytmach, z dodatkowym wzmocnieniem wibracjami. Recenzję pulsowibratora Sundaze przeczytasz tutaj:

Recenzja pulsowibratora Sundaze Fun Factory

Jaki pulsator wybrać?

Pulsator Stronic Surf Fun Factory
 • 10 prędkości
 • 3 trybów stymulacji
 • Wodoodporny
 • Łatwy do czyszczenia,
 • Powłoka z nieporowatego silikonu
 • Cicha praca
 • Pierwsze ładowanie 6 – 8 h
 • 45 minut nieprzerwanej pracy
 • Zasilanie – akumulator litowo – jonowy, ładowanie kablem USB
 • 1 rok gwarancji
 • Wymiary – długość całkowita ok 20,3 cm, średnica ok.4,5 cm,
 • UWAGA – może być niebezpieczny dla osób z rozrusznikami serca (ma w środku magnes)
Pulsowibrator Sundaze Fun Factory
 • 11 prędkości
 • 4 tryby wibracji
 • Wodoodporny
 • Łatwy do czyszczenia,
 • Powłoka z nieporowatego silikonu
 • Cicha praca
 • Zasilanie – akumulator litowo – jonowy, ładowanie kablem USB
 • 2 rok gwarancji
 • Wymiary – długość całkowita ok 17,5 cm, długość penetracyjna ok. 11,5; średnica ok.2,5 do 4 cm
 • Blokada podróżna

Dla kogo polecamy Pulsatory erotyczne?

Oba gadżety zaprojektowane są do stymulacji pochwy, zatem nadają się dla osób o żeńskiej anatomii. Ucieszą te panie, które doznają orgazmu podczas penetracji lub penetracja jest elementem, bez którego nie wyobrażają sobie seksu. Z uwagi na dosyć mocne wrażenia, niekoniecznie nadają się jako pierwsze gadżety erotyczne, ale zachęcamy do eksperymentowania i otwarcia na nowe doznania. Na pewno ucieszą osoby już zaznajomione ze swoim ciałem i wiedzące, jakich bodźców oczekują. Sprawdzają się jako gadżet dla par, ponieważ mogą być używane w trakcie stosunku.

Gadżety erotyczne sprawdzają się wśród par, ponieważ dzięki nim, poznają lepiej swoje upodobania seksualne.

Jak używać Pulsatora?

Oba gadżety zaprojektowane są do stymulacji pochwy i do tego najlepiej ich używać. Można również pobudzać wibracjami wszelkie obszary ciała, nie należy jednak umieszczać ich w odbycie. Panel sterowania Fun Factory jest standardowy i intuicyjny. Do wyboru są trzy guziki z symbolami: FUN, +, oraz -. W trakcie ładowania dioda guzika FUN pulsuje światłem. Podświetlenie ciągłe oznacza, że gadżet jest w pełni naładowany. Pierwsze ładowanie trwa kilka godzin. Jak w przypadku każdej zabawki erotyczne, poznajemy się na kanapie. Porządnie naładowany pulsator włączamy i poznajemy różne tryby jego pracy. Warto poćwiczyć włączanie i wyłączanie z zamkniętymi oczami, na dotyk.

Pierwsze użycie warto zaplanować na pewno z dużą ilością lubrykantu, gdyż ruch posuwisty wytwarza duże tarcie. Najlepiej pobawić się nim, szczególnie Stronic Surf jako dildem, i sprawdzić, jakie wrażenia na naszej pochwie robi jego żebrowana powierzchnia. Jeżeli zabawka sprawia dyskomfort, należy użyć więcej lubrykantu lub podnieść poziom podniecenia na przykład masażerem łechtaczki. Jeżeli pulsator w pochwie jest już zadomowiony, przechodzimy do akcji.

Włączamy przycisk FUN i stopniowo zmieniamy tryby, aby znaleźć ten, który sprawi największą przyjemność i pozwoli dojść do orgazmu.

Można używać ich w różnych pozycjach: na plecach, na brzuchu, na boku. Można używać solo, choć wtedy warto mieć poduszkę lub wałek z kołdry, który pomoże utrzymać zabawkę w porcie przeznaczenia. Jeżeli do zabawy jest druga osoba, można wypróbować różnego rodzaju pchnięć po różnymi kątami w celu maksymalizacji wrażeń.

Moja opinia o pulsatorach

Wrażenia po użyciu pulsatora są dosyć mocne, choć zróżnicowane w zależności od modelu. Stronic Surf daje efekt naprawdę solidnej penetracji wzmocnionej żebrowaną powierzchnia. Przy zbyt silnym nacisku na ścianki pochwy blokuje się. Jego wadą jest to, że zbyt łatwo się wysuwa na zewnątrz, w tej sytuacji żebrowanie działa jak nóżki gąsienicy i pulsator wypełza. Remedium na to jest zrolowany koc lub kołdra, druga par rąk trzymająca niesforne urządzenie albo …. metalowy korek typu biżuteria analna. Wtedy siedzi na miejscu, dzięki temu, że posiada magnes wewnątrz urządzenia. W połączeniu z metalowymi kulkami analnymi daje kaskadę wrażeń. Magnes ten jednak powoduje, że osoby z rozrusznikiem serca nie powinny go używać.

Sundaze nie jest tak skłonny do spacerów i łatwiej go obsłużyć solo, dlatego polecam go szczególnie za to, że jest precyzyjny. Ten model łączy w sobie funkcje wibratora i pulsatora. Oprócz głębokich pulsacji obsługuje punkt G. Fun Factory zadbało o to, by pobudzić wszelkie możliwe receptory w pochwie: komórki Merkla, które reagują na uderzanie, klepanie i delikatny nacisk dający wrażenie przestrzeni, tangoreceptory odbierające wibracje, dotyk i nacisk oraz ciałka Ruffiniego (mechanoreceptory), które czują rozciąganie tkanek i ruch, który je powoduje. Można zmieniać kombinacje lub ustawiać ulubioną i jechać do końca.

Marka Fun Factory posiada w ofercie inne modele Pulsatorów, które mogą sprawdzić się w zależności od Twoich upodobań. Zachęcam do zapoznania się z tą kategorią w naszym sex shopie.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x