Mój pierwszy raz z… #2 seks analny

Na seks analny decyduje się coraz więcej par zarówno homoseksualnych jak i hetero. Jednak, tak samo jak każda inna forma współżycia, bez odpowiedniej wiedzy i przygotowania może być niebezpieczny. Wystarczy przestrzegać kilku zasad i zaopatrzyć się odpowiednie, wcale nie drogie artykuły, aby cieszyć się seksem analnym bez obaw.

Na skróty

NAZWA: seks analny, seks grecki

NIEZBĘDNE: Zgoda obojga partnerów; lubrykant; prezerwatywa (w przypadku braku informacji o chorobach partnera)

OPCJONALNE: Korek analny, koraliki analne, serum rozluźniające, gruszka wodna do lewatywy

ZAKAZANE: Używanie olejów, kremów itp. jako środka nawilżającego; wkładanie do odbytu rzeczy, które nie są do tego przystosowane; środki znieczulające zawierające benzokainę lub lidokainę

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI: W przypadku uczucia bólu, dodaj więcej środka nawilżającego; jeśli to nie pomoże- przerwij; jeśli po stosunku analnym obficie krwawisz, czujesz ból w odbycie, brzuchu lub miednicy- zgłoś się na pogotowie; penis oraz zabawki analne muszą zostać umyte przed użyciem w innym miejscu, a prezerwatywa musi zostać zmieniona

KROK PO KROKU

Podstawą zdrowego i satysfakcjonującego seksu analnego powinna być OBOPÓLNA ZGODA. Jeśli jedno z partnerów ma obawy, porozmawiajcie o tym. Dla wielu osób seks analny jest kontrowersyjną formą współżycia i nie są do niego przekonane. Nie można w takiej sytuacji naciskać ani zmuszać. Tylko dzięki wzajemnej komunikacji i zrozumieniu będziecie w stanie dojść do konsensusu.

Higiena to podstawa

Kolejną ważną kwestią jest HIGIENA. Dzięki utrzymaniu czystości nie narazimy ani siebie, ani partnera na niechciane infekcje czy choroby weneryczne. Poprzez seks analny również można zarazić się wirusem HIV, także jeśli nie znacie dobrze zdrowia swojego partnera, koniecznie załóżcie prezerwatywę!

Musicie zastanowić się jak utrzymać komfort w trakcie stosunku analnego. W przypadku gdy martwicie się o nieprzyjemny zapach czy brud, wykonajcie irygację odbytu ciepłą wodą (nie gorącą oraz bez żadnych detergentów) około dwie godziny przed seksem. Możecie do tego użyć gruszki do lewatywy czy specjalnych zestawów do irygacji.

Spróbujcie seksu analnego

Gdy już zadbacie o odpowiednią higienę i komfort przygotujcie ciało. Jeśli zrobicie to szybko i gwałtownie, narazicie osobę bierną na uszkodzenia ścianek odbytu, co w niektórych przypadkach może skończyć się operacją. Kluczem jest delikatność, nawilżenie i wolne ruchy.

Miłej i bezpiecznej zabawy!

3.3 4 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x