Lubrykant – ranking

Dobry lubrykant istnieje? Jednym z nieodłącznych elementów udanego stosunku jest odpowiednie nawilżenie. Wiele osób ma problem aby wybrać lubrykant, który spełni swoje zdanie. Nie lubimy klejących, wysuszających się, a przede wszystkich tych, które powodują podrażnienia i dyskomfort.
Wybraliśmy z naszej oferty kilka produktów i testowaliśmy je dla Was. Dlatego zapraszamy do lektury, aby ułatwić wybór idealnego lubrykantu!

Co to jest lubrykant?

Lubrykant, zwany również środkiem nawilżającym, to substancja stosowana w celu zwiększenia gładkości i komfortu podczas stosunku seksualnego lub zabaw intymnych. Jego głównym celem jest eliminacja tarcia, co przyczynia się do łatwiejszego i przyjemniejszego doświadczenia seksualnego. Lubrykanty mogą być dostępne w różnych formach, takich jak wodne, silikonowe czy na bazie oleju, co pozwala dostosować ich użycie do indywidualnych preferencji i potrzeb. Wspierając naturalną wilgotność, lubrykanty stanowią istotny element dbania o zdrowie intymne oraz podnoszą jakość intymnych relacji. Dlateg

Rodzaje lubrykantów

Istnieje kilka rodzajów lubrykantów, z których każdy ma swoje unikalne cechy i zastosowania. Oto kilka głównych rodzajów lubrykantów:

 1. Wodne:
  • Najbardziej popularne i powszechnie dostępne.
  • Bezpieczne w użyciu z prezerwatywami i gadżetami erotycznymi.
  • Łatwe do zmywania, nie pozostawiają plam.
 2. Silikonowe:
  • Bardzo trwałe, nie wymagają częstego ponownego stosowania.
  • Doskonale nadają się do stosunków w wodzie, ponieważ nie rozpuszczają się.
  • Nie są zalecane do użytku z gadżetami erotycznymi, zwłaszcza z produktami z silikonu.
 3. Na bazie oleju:
  • Bardzo gęste i trwałe.
  • Mogą być używane do masażu.
  • Nie polecamy używać z prezerwatywami lateksowymi i gadżetami erotycznymi, ponieważ mogą uszkadzać materiały.
 4. Hybrydowe:
  • Kombinacja składników wodnych i silikonowych, łączących trwałość z łatwością zmywania.
  • Mogą być stosowane z większością prezerwatyw i gadżetów erotycznych.
 5. Naturalne:
  • Wyprodukowane z naturalnych składników, często roślinnych.
  • Dobre dla osób z wrażliwą skórą lub alergiami.
 6. Stymulujące:
  • Zawierają dodatkowe składniki, takie jak mentol czy arginina, które mają potencjalnie stymulujący efekt.
 7. Bezpieczne dla seksu analnego:
  • Specjalnie opracowane lubrykanty, które są gęstsze i zapewniają lepsze nawilżenie podczas seksu analnego.

Wybór odpowiedniego lubrykantu zależy od preferencji osobistych, rodzaju aktywności seksualnej oraz ewentualnych alergii czy wrażliwości skóry. Ważne jest, aby czytać etykiety i zalecenia producenta, aby uniknąć potencjalnych problemów z kompatybilnością.

Opinie o żelach nawilżających

Sandra: Libidoup 150ml Lovely-Lovers-LibidoUP-Gel-150ml-orgazm-kobieta-libido-silne2

“Nie potrzebowałam specjalnie lubrykantu, gdyż odpowiada mi poziom mojego nawilżenia. Pierwsze na co zwróciłam uwagę to zapach-jest bardzo przyjemny. Drugą kwestią była wydajność. Wystarczy jedna dawka z dozownika i wychodzi odpowiednia ilość żelu. W porównaniu do innych stymulujących żeli ten nie klei się, nie pozostawia warstwy na skórze. Stymuluje odpowiednio, nie spowodował żadnych podrażnień. Odniosłam również wrażenie, że żel pielęgnuje moje miejsca intymne. Butelka 150 ml wystarczy na rok częstego stosowania.”

Paulina: Intimi 100g -> INTIMI foto

“Testowałam żel Intimi i z czystym sumieniem polecam go osobom, które są wrażliwe.Żel nie uczula, bardzo długo nawilża i nie klei się przede wszystkim. Wersje smakowe pachną bardzo ładnie i dobrze smakują. Produkowany jest przez firmę farmaceutyczną, także najwyższa jakość jest pewna , do tego cenowo bardzo przystępny.”

Aga: Yes for Love INTIMATE MOISTURISING YES FOR LOVE 11164891

“Największą zaletą tego żelu jest zawartość kwasu hialuronowego, który pielęgnuje. Pozostawia miejsca intymne długotrwale nawilżone. Dzięki naturalnemu pH nie spowodował żadnych skutków ubocznych czyli nie musicie się obawiać uczuleń. Jest bezzapachowy i spełnia swoje zadanie aby ustrzec nas przez otarciami i mikrourazami podczas stosunku. Warto po niego sięgnąć ,zwłaszcza osobom, które mają długotrwałe problemy z suchością.”

Marta: Just glide wodny JUST GLIDE zel-wodny-just-glide-76618087

“Test tego żelu wypadł dobrze, zwłaszcza z użyciem gadżetów erotycznych, nie powoduje na pewno żadnych zniszczeń. Nie klei się, jest na bazie wody i nie powoduje uczuleń. Wydajność jest odpowiednia dla osób, które nie potrzebują ciągłego nawilżenie tylko odrobiny dodatku. Nie ma zapachu ani smaku. Taki żel to podstawa przy każdej nocnej szafce”

Jak używać lubrykantu? Poznaj sprawdzone sposoby