Feromony -fakty i mity

Feromon – cudowny środek dzięki któremu ludzie będą padać Ci do stóp.

Wystarczy kilka kropelek za uszami i na przegubach, aby stać się osobą, którą zawsze chciałeś/chciałaś być. Koniec z nieśmiałością, koniec z samotnymi wieczorami, koniec z erotyczną posuchą. Teraz to ty dyktujesz zasady. Na myśl nasuwają się obrazy z reklam markowych perfum: sława, uwielbienie, bogactwo. A to wszystko za pomocą jednego psiknięcia…

Brzmi zbyt dobrze żeby było prawdziwe? Oczywiście, bo cudowne środki nie istnieją a reklama kłamie.

Na początek warto przypomnieć, że sami wydzielamy naturalne feromony. Niekoniecznie w takiej ilości jak kiedyś, gdy kontakt międzyludzki opierał się bardziej na zapachu, gestach i prymitywnych chrząknięciach. Postęp cywilizacyjny, ewolucja i kultura higieny jednak skutecznie zepchnęły komunikację zapachem na margines. Zapach stał się tabu, synonimem nieczystości. Nikt z nas nie chce “czuć” zapachu obcych ludzi w przestrzeni publicznej. Z zapachem trzeba się kryć, maskować go wonią perfum i antyperspirantu.

Zapach ciała to nic złego, jeśli nie zapominamy o podstawowych zasadach higieny. Jest wyraźna różnica między wonią skóry a zapachem starego potu. Z ręką na sercu przyznajmy się – kto z nas nigdy nie wąchał ubrań bliskiej osoby, aby poczuć tę “magię” zapachu. Zapach jest nam potrzebny w budowaniu bliskości i komunikacji niewerbalnej, od wieku niemowlęcego do końca życia.

Feromon sam w sobie jest bezwonny, odbierany przez podświadomość.

To, co czujemy świadomie to zapach naturalnych olejków ciała, potu, itp. Feromon syntetyczny, który możemy kupić w formie perfum lub roztworu olejku ma swój własny zapach, dlatego należy go użyć w niewielkiej ilości, aby nie wysyłać zbyt agresywnych sygnałów. Nadmierna ilość feromonu ma przytłaczające działanie zarówno na osobę go używającej jak i osoby postronne.

Samo zastosowanie specyfiku nie gwarantuje natychmiastowej aprobaty i zainteresowania.

Możemy spryskać się najwyższej jakości feromonem, jednak jeśli zachowujemy się zbyt nieśmiało lub wręcz agresywnie, nie osiągniemy pożądanych rezultatów. Feromon nie gwarantuje nam natychmiastowej adoracji, raczej pozytywnie wpływa na subiektywne postrzeganie naszej osoby. To co z nim zrobimy dalej zależy wyłącznie od nas.

Kto i dlaczego stosuje feromony?

Nie ma tu przewagi żadnej z płci. Najczęściej sięgają po nie osoby pracujące z ludźmi – wszelkiej maści sprzedawcy, marketingowcy – słowem osoby które stawiają na siłę perswazji. Feromony nie mają działania stricte jako wabik seksualny. Świetnie sprawdzają się w rozmowach (na przykład o pracę), negocjacjach czy kontaktach z urzędnikami. Specjaliści idealnie wykorzystują pierwsze pozytywne wrażenie, obracając spotkanie na swoją korzyść.

Co za tym idzie, nie należy zapomnieć o pewności siebie. Feromon to wspomagacz naszych naturalnych predyspozycji. Wabik nie ma sensu, gdy nie mamy siły przebicia. Dzięki wsparciu ze strony zapachu, możemy swobodnie oddziaływać na inne osoby. Nie traktujmy więc feromonów jako siły napędowej, ale raczej “zabezpieczenia” naszego zaplecza uroku osobistego.

Polecamy szeroki wybór feromonów damskich i męskich w sieciach Centrum Erotyki:

https://www.centrumerotyki.com.pl/52-feromony